girl zimní.gif

Dobrou pohodu na webu o zdraví a elánu:  

 

VYCHYTÁVKY NA BOLÍSTKY

bol2.jpg
 

♥  Pár tipů na bolístky z mé sbírky, človíčci, snad jsou zajímavé a užitečné. Najdete vychytávku pro tu svou? .

girl zimní.gif

Přírodní léčba o tělo - nachlazení, imunita

MED A SKOŘICE

Srdce a cévy

Smíchejte med a mletou skořici a mažte na chléb (samozřejmě nejlépe celozrnný) místo džemu nebo marmelády a jezte pravidelně k snídani. Snižuje to hladinu cholesterolu v krvi a cévách a chrání pacienty před infarktem. Ti, kteří už infarkt prodělali a budou denně jíst tuto snídani, budou se držet míle daleko od dalšího infarktu. Pravidelné snídaně tohoto druhu ulevují při zadýchávání a posilují srdeční tep.
Med a skořice vracejí cévám a žilám jejich pružnost.

Nachlazení
Ti, kdo trpí na časté nachlazení, by měli užívat 3x denně 1 lžíci vlažného medu s ¼ lžičky skořice po dobu 3 dnů. Tím se vyléčí nachlazení, chronický kašel a pročistí průdušky.

Potíže se žaludkem

Med se skořicí úspěšně léčí i bolesti žaludku a chrání žaludek od vzniku žaludečních vředů.

Posílení imunitního systému

Každodenní užívání medu a skořice posiluje imunitní systém a chrání tělo před viry a bakteriemi a brání útokům virových infekcí. Med obsahuje obrovské množství železa a vitaminů. Pravidelné užívání medu posiluje bílé krvinky v jejich boji s viry a bakteriemi.

 

 
čajík1.jpg

"Vždycky uvařím heřmánkový čaj, vezmu paralen, zalehnu do peřin, ale ještě před tím si na hrudník namažu psí sádlo z bylin v kelímku se psem na obale na uvolnění hlenů, zabalím do prostěradla, vezmu si termofor a potit a potit. Dva dny a není znát, že se o mě něco vůbec snažilo."

 

 

 

zel hrnek.jpg
nemocny.gif

Rýma

Inhalace uvolní ucpaný nos


Do mísy s horkou (ne vroucí!) vodou nakapeme 3 kapky levandulového, 1 kapku tymiánového éterického oleje a přidáme k tomu ještě 2 lžíce mořské soli (nejlépe z mrtvého moře). Hlavu si zakryjeme ručníkem a držíme ji asi 25 cm od mísy, abychom zachytili stoupající páru. Snažíme se co nejvíc vdechovat nosem.

Cibulové ponožky

Cibulové ponožky mají silný čistící efekt, regulují proces látkové výměny, uvolňují hlen, mírní bolesti, přes reflexní zóny na chodidlech mohou rozvinout účinek na celé tělo. Připravíme si je tak, že rozkrájíme nadrobno 1 velkou cibuli, rozložíme ji na lněný nebo bavlněný šátek, rozmačkáme ji a ohřejeme na pergamenovém papíru na topení nebo na obrácené pokličce hrnce. Nakonec položíme na chodidlo, tak aby cibule dotýkala pokožky a přetáhneme přes ni ponožky, nohy udržujeme v teple. Ponožky si aplikujeme na celou noc.

Horečka


Naše tělesná a duševní výkonnost závisí na tělesné teplotě, jejíž optimum je kolem 37, 0 stupňů Celsia. Je-li nám zima a musíme vyrábět teplo nebo se potíme, abychom teplo vydali, nemůžeme soustředěně myslet a jednat. Teplo ovlivňuje i průběh látkové výměny v těle. Tak záleží na tělesné teplotě, jestli něco proudí nebo stagnuje, ukládá se či jestli něco spálíme a vyloučíme.

Horečka je pro organismus velmi důležitá!
Horečka je nejúčinnější prostředek, který má organismus při potírání nemoci k dispozici. Tímto zvýšením tělesné teploty se urychlují všechny procesy látkové výměny. Tak mohou být viry, bakterie a další jedovaté látky spáleny a vyloučeny. V tomto okamžiku vykonává tělu vlastní obranný systém vysoce kvalifikovanou práci.

Čaj na snížení horečky


Potřebujeme: 1 díl květu lípy a 1 díl květu bezu

Postup: Bylinky promícháme, čaj si připravíme tak, že 1 polévkovou lžíci směsi přelijeme 3 dl vroucí vody a necháme 10 minut louhovat. Pak přecedíme, nalijeme do termosky a popíjíme po douškách. Můžeme přisladit medem.

Na horečku platí zábaly!
Bylinné přípravky stejně jako studené zábaly a omývání studenou vodou podporují organismus v jeho snaze překonat nemoc. Pro inspiraci uvádím několik dva druhy zábalů.

Mokré ponožky


Horečku snižují studené mokré ponožky na nohách, které po 15 minutách znovu namočíme. Mokré ponožky používáme při zvýšené teplotě do 38,5 stupňů Celsia.

Zábaly lýtek


Také lýtkové zábaly ze studené vody snižují horečku a uvolní hlavu. Používáme ho při velmi vysoké horečce - nad 38,5 stupňů Celsia. Lýtkový zábal má sahat od kotníků až do podkolení. Připravíme si ho tak, že vezmeme studenou vodu, přidáme do ní trošku octu nebo citrónové šťávy. Namočíme do ní 2 bavlněné plenky nebo dlouhé bavlněné podkolenky, vyždímáme, pevně je ovineme přes lýtka nebo navlečeme a připevníme ručníky. Necháváme 15 minut působit a zopakujeme 3 x po sobě.

Po dosažení vrcholu horečky se dostaví léčivý spánek, při kterém se člověk začíná velmi potit a teplota klesat. Potom se dostaví i chuť k jídlu.Brzké uzdravení, človíčku!

 

Zázvor

Zázvor

Zázvor léčí

Škrábání v krku, únava a zimnice

Prohřívací zázvorový čaj

 

Potřebujeme: 2 lžíce nastrouhaného kořene zázvoru, 0,5 litru vroucí vody, šťávu z 2 citrónů, 2 lžíce medu

Postup: Zázvor zalijeme vroucí vodou a vše necháme 15 minut louhovat, pak přecedíme, přidáme med a citrónovou šťávu, promícháme a můžeme popíjet.

Skořicové mléko zažene nachlazení

Potřebujeme: půl lžičky mleté skořice, 3 dl mléka (můžeme použít i rostlinné), 1 lžičku medu

Postup: Mléko přivedeme k varu, pak do něj vsypeme skořici a necháme 5 minut louhovat. Hotové mléko nalijeme do hrnečku a osladíme medem. Tento nápoj si dopřáváme třikrát denně.

 

POCENI CAJ.gif

  • CITRONOVÉ ROZINKY PROTI CHŘIPCE 

    Balíček rozinek spaříme horkou vodou a dáme do malé misky. Na ně vymačkáme šťávu ze 2 citronů a necháme několik hodin nasáknout. Vitamin C se naváže na hroznový cukr a má pak větší účinek v našem organismu. Každodenní "zobání" těchto rozinek je skvělou prevencí proti infekci.

citron plátek.gif

Studené nohy

Jeden z nejjednodušších způsobů, jak se zbavit studených nohou, je masáž válečkem. Jezděte jím po chodidlech po dobu 3 minut. Váleček má ještě jeden blahodárný vliv. Pomůže vám natáhnout šlachy, takže se vám bude snáze chodit.
 

Posílení imunity

Kdykoliv cítíte, že na vás "něco leze", přiložte láhev s horkou vodou k vašemu hrudníku. Přesně pod hrudní kostí se nachází brzlík, který vytváří T-lymfocyty, buňky, jež jsou základem obranných funkcí organismu. Teplem jejich činnost posílíte.

ananas2.gif

Recept na domácí tymiánový
sirup proti kašli

Tymiánový sirup proti mokrému kašli si můžeme pořídit v lékárně. Ale jeho domácí výroba je velmi jednoduchá, výsledek je stejně účinný jako u kupovaného léku, rozhodně je levnější - náklady se pohybují kolem dvaceti pěti korun. A navíc se nám při vaření krásně provoní byt.  Podívejme se na základní recept a jeho varianty.

Úplně základní recept je velmi jednoduchý. Budeme potřebovat tři sta gramů cukru, tři sta mililitrů vody a patnáct gramů tymiánu (cca jeden sáček, ale to záleží na firmě, která koření distribuuje). Cukr rozmícháme ve vodě a čtvrt hodiny povaříme, poté kastrol odstavíme z ohně a přisypeme tymián, který necháme za občasného promíchání půl hodiny louhovat. Po uplynutí této doby sirup přecedíme přes jemné síto nebo gázu, přelijeme do připravené sterilně čisté sklenice či lahvičky a rovnou můžeme podávat nemocnému. Jak je vidět, recept je opravdu velmi snadný. A jak je to s cenou? Hotový tymiánový sirup nás v lékárně vyjde na šedesát a více korun. Tady dáme přibližně patnáct korun za bylinky, a osm korun za cukr. I kdyby nás energie a voda stála dvě koruny, tak finální cena je stále jen dvacet pět korunek, jak bylo uvedeno v úvodu, čili výrazně méně než u kupovaného produktu. Efekt na zdraví je více méně stejný, i když u kupovaných jsou občas nějaké další příměsi, jako například výtažek s máty (konec konců, můžeme si tam pár lístků taky přidat).
Druhá varianta receptu je finančně trochu nákladnější, protože při ní navíc využijeme med. Budeme potřebovat zase patnáct gramů tymiánu, tři sta mililitrů vody, sto padesát gramů medu a sto padesát gramů cukru. Tymián zalijeme vroucí vodou a pod pokličkou necháme patnáct minut louhovat. Výluh přecedíme, rozmícháme s cukrem a medem a uvedeme do varu. Stáhneme plamen a vaříme přibližně patnáct minut na menším plameni. Pokud se nám na povrchu vytvoří nějaké usazeniny, opatrně je lžící sebereme. Horký tymiánový sirup přelijeme do čistých lahví a po vychladnutí uložíme do lednice.
Třetí a poslední recept je trošku náročnější, ale zase jsou tam další užitečné látky, které jeho efekt posílí. Budeme potřebovat sklenici vody, lžíci tymiánu, lžíci šalvěje, malou cibuli a pět lžic medu (lze ho nahradit stejným množstvím třtinového cukru). Cibulku nasekáme a spolu s kořením a vodou dáme vařit na sporák. Uvedeme do varu a ihned jak začne vřít, stáhneme oheň  na minimum a deset minut bez bublání povaříme. Odstavíme z ohně, necháme vychladnout na čtyřicet stupňů, přecedíme přes jemné sítko a pečlivě vmícháme med. Tymiánový sirup přelijeme do lahvičky, kterou přechováváme v lednici. Pokud místo medu chceme použít cukr, tak ho svařujeme rovnou s bylinkami. Cukrová varianta má trochu delší trvanlivost.

Tymiánový sirup podáváme při mokrém kašli, na suchý bohužel neúčinkuje. Dávkování je pět lžiček denně, podáváme je samozřejmě po jedné v několikahodinových odstupech. Čistou verzi bez šalvěje a cibule můžeme podávat dětem starším jednoho roku, ale stejně před prvním použitím vše konzultujme s pediatrem. Sirup s cibulí a šalvěji podáváme až od čtvrtého roku a samozřejmě, že se nejdříve poradíme s lékařem.
Vloženo z <
http://www.prostezdravi.cz/recept-na-domaci-tymianovy-sirup-proti-kasli/#more-1337>

 

 

krásné vánoce.jpg
Návštěvní kniha
zimní 2.jpg
Ikona
ikona%20bol2[1].jpg
vše nej.jpg

Mé další weby na Webnode
 

http://cms.s-pribyvajicim-vekem.webnode.cz/

http://cms.šik-i-starší.wenode.cz/


oba o krásném a zdravém stárnutí

 

OBLÍBENÉ ODKAZY

 

Seniorka a děti 


 

honzík.gif
jarunka137.gif
vva6.jpg
děda humor1.jpg
objetíčko.jpg
pohyb 1.jpg
2. advent.gif
girl vva.gif
                        

Přeji radost, smích, lásku a něhu, pytel peněz, zásobu zdraví, ať tě každý den i mé tipy moc baví.


 
               

KRÁSNÉ DNY

KRÁSNÉ DNY

Vychytávky na bolístky, našli jste ty své?

Stránky webu v prohlížeči Mozilla Firefox byly založeny 21. ledna 2013  a jsou pro vás průběžně aktualizovány.

 

 

 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one