girl zimní.gif

Dobrou pohodu na webu o zdraví a elánu:  

 

VYCHYTÁVKY NA BOLÍSTKY

bol2.jpg
 

♥  Pár tipů na bolístky z mé sbírky, človíčci, snad jsou zajímavé a užitečné. Najdete vychytávku pro tu svou? .

girl zimní.gif
brain-951847_960_720

Lidský mozek je jedním z největších orgánů v těle a zároveň řídícím centrem. Je v něm uloženo velké množství informací a má v sobě nekonečný seznam povinností. Proto bychom se k němu měli chovat s úctou. Pojďme si připomenout některé nebezpečné návyky, které by mohly náš mozek poškodit.

 

Bez snídaně

Všichni víme, že snídaně je jedním z nejdůležitějších jídel dne. Již nesčetněkrát bylo napsáno i řečeno, co bychom měli snídat. Nebudeme-li snídat, budeme mít nižší hladinu cukru v krvi. Odborníci tvrdí, že po dlouhé noci bez jídla může docházet k nedostatečnému přívodu živin do mozku. Pokud se to opakuje během života častěji, může dojít k degeneraci mozkových buněk.

Přejídání

Cítíme se trochu provinile mluvit o tomto tématu. V současné době je velké množství lidí, kteří přibývají na váze nebo se cítí „nafouklí“. Všechny tyto problémy způsobuje přejídání. Kromě toho přejídání může způsobovat kornatění tepen v mozku a díky tomu dochází k poklesu mentální energie.

Kouření

Kouření je pro naše zdraví velmi škodlivé, ale to všichni víme. Jedním z nejděsivějších účinků je, kromě větší pravděpodobnosti rakoviny plic, podezření, že je příčinou Alzheimerovy choroby a některých onemocnění souvisejících s demencí.

Vysoká spotřeba cukru

Cukr se ukrývá téměř ve všech potravinách, které jíme. Jeho vysoká spotřeba narušuje schopnost těla vstřebávat bílkoviny a živiny, což by mohlo způsobovat podvýživu a problémy související s vývojem mozku.

 

Znečišťování ovzduší

Mozek potřebuje pro své fungování velké množství kyslíku a neustálé vdechování znečištěného vzduchu jeho přísun snižuje. Zamysleme se tedy nad tímto problémem, nebo chcete v budoucnu chodit s maskou na ústech?

Nedostatek spánku

Podle odborníku dlouhodobý nedostatek spánku urychluje smrt mozkových buněk. Spánek dává našemu mozku šanci na odpočinek a regeneraci po dlouhodobém a vyčerpávajícím dni. Spánek by proto měl být pro nás jednou z priorit.

Odpočinek při nemoci

Žijeme v moderní a rychlé době a někteří jsou poháněni odhodláním dosáhnout úspěchu za každou cenu, že dokonce odmítají odpočinek, když onemocní. Skutečnou pravdou však je, že pokud naše tělo vykazuje známky nemoci, ukazuje nám tím, že je potřeba zpomalit a přehodnotit současný způsob života. Pokud ale budeme v práci pokračovat dále, můžeme způsobit snížení činnosti či dokonce poškození mozku.

Nové myšlenky a podněty

Nebudeme-li používat mozek pro nové podněty a myšlenky, bude se zmenšovat. Myšlení je mocný nástroj, ale v průběhu života je potřeba stále vytvářet nové mozkové dráhy a dávat mozku nové podněty. Neuroplasticita mozku nám zaručuje, že nebude stále stejný. Buď budeme vytvářet nové spoje a vylepšovat své myšlení, nebo se náš mozek bude přizpůsobovat naší nečinnosti a nedostatečnému úsilí myslet a začne se zmenšovat.

Komunikace s ostatními

Jestliže budeme mluvit s dalšími lidmi, náš mozek se bude rozvíjet a posilovat. Budeme-li komunikaci odmítat, postupně začne ochabovat a zakrňovat.

 

krásné vánoce.jpg
Návštěvní kniha
zimní 2.jpg
Ikona
ikona%20bol2[1].jpg
vše nej.jpg

Mé další weby na Webnode
 

http://cms.s-pribyvajicim-vekem.webnode.cz/

http://cms.šik-i-starší.wenode.cz/


oba o krásném a zdravém stárnutí

 

OBLÍBENÉ ODKAZY

 

Seniorka a děti 


 

honzík.gif
jarunka137.gif
vva6.jpg
děda humor1.jpg
objetíčko.jpg
pohyb 1.jpg
2. advent.gif
girl vva.gif
                        

Přeji radost, smích, lásku a něhu, pytel peněz, zásobu zdraví, ať tě každý den i mé tipy moc baví.


 
               

KRÁSNÉ DNY

KRÁSNÉ DNY

Vychytávky na bolístky, našli jste ty své?

Stránky webu v prohlížeči Mozilla Firefox byly založeny 21. ledna 2013  a jsou pro vás průběžně aktualizovány.

 

 

 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one