girl podzimní1.png

Dobrou pohodu na webu o zdraví a elánu:  

 

VYCHYTÁVKY NA BOLÍSTKY

Pár rad pro zdraví a elán.
Pár rad pro zdraví a elán.

Přírodní rady našich babiček, zajímavé články na téma zdraví, svoboda, tvoření, recepty a vše pro pohlazení duše… ♥

girl podzimní1.png

Pohyb a psychika

Nabízím užitečné materiály z mé sbírky. Možná, že už je znáš, možná je ráda opět uvítáš.

MED A SKOŘICE

Srdce a cévy

Smíchejte med a mletou skořici a mažte na chléb (samozřejmě nejlépe celozrnný) místo džemu nebo marmelády a jezte pravidelně k snídani. Snižuje to hladinu cholesterolu v krvi a cévách a chrání pacienty před infarktem. Ti, kteří už infarkt prodělali a budou denně jíst tuto snídani, budou se držet míle daleko od dalšího infarktu. Pravidelné snídaně tohoto druhu ulevují při zadýchávání a posilují srdeční tep.
Med a skořice vracejí cévám a žilám jejich pružnost.

Nachlazení
Ti, kdo trpí na časté nachlazení, by měli užívat 3x denně 1 lžíci vlažného medu s ¼ lžičky skořice po dobu 3 dnů. Tím se vyléčí nachlazení, chronický kašel a pročistí průdušky.

Potíže se žaludkem

Med se skořicí úspěšně léčí i bolesti žaludku a chrání žaludek od vzniku žaludečních vředů.

Posílení imunitního systému

Každodenní užívání medu a skořice posiluje imunitní systém a chrání tělo před viry a bakteriemi a brání útokům virových infekcí. Med obsahuje obrovské množství železa a vitaminů. Pravidelné užívání medu posiluje bílé krvinky v jejich boji s viry a bakteriemi.

 

 

Rýma

Inhalace uvolní ucpaný nos


Do mísy s horkou (ne vroucí!) vodou nakapeme 3 kapky levandulového, 1 kapku tymiánového éterického oleje a přidáme k tomu ještě 2 lžíce mořské soli (nejlépe z mrtvého moře). Hlavu si zakryjeme ručníkem a držíme ji asi 25 cm od mísy, abychom zachytili stoupající páru. Snažíme se co nejvíc vdechovat nosem.

Cibulové ponožky

Cibulové ponožky mají silný čistící efekt, regulují proces látkové výměny, uvolňují hlen, mírní bolesti, přes reflexní zóny na chodidlech mohou rozvinout účinek na celé tělo. Připravíme si je tak, že rozkrájíme nadrobno 1 velkou cibuli, rozložíme ji na lněný nebo bavlněný šátek, rozmačkáme ji a ohřejeme na pergamenovém papíru na topení nebo na obrácené pokličce hrnce. Nakonec položíme na chodidlo, tak aby cibule dotýkala pokožky a přetáhneme přes ni ponožky, nohy udržujeme v teple. Ponožky si aplikujeme na celou noc.

Škrábání v krku, únava a zimnice

Prohřívací zázvorový čaj

 

Potřebujeme: 2 lžíce nastrouhaného kořene zázvoru, 0,5 litru vroucí vody, šťávu z 2 citrónů, 2 lžíce medu

Postup: Zázvor zalijeme vroucí vodou a vše necháme 15 minut louhovat, pak přecedíme, přidáme med a citrónovou šťávu, promícháme a můžeme popíjet.

Skořicové mléko zažene nachlazení

Potřebujeme: půl lžičky mleté skořice, 3 dl mléka (můžeme použít i rostlinné), 1 lžičku medu

Postup: Mléko přivedeme k varu, pak do něj vsypeme skořici a necháme 5 minut louhovat. Hotové mléko nalijeme do hrnečku a osladíme medem. Tento nápoj si dopřáváme třikrát denně.

 


  • CITRONOVÉ ROZINKY PROTI CHŘIPCE 

    Balíček rozinek spaříme horkou vodou a dáme do malé misky. Na ně vymačkáme šťávu ze 2 citronů a necháme několik hodin nasáknout. Vitamin C se naváže na hroznový cukr a má pak větší účinek v našem organismu. Každodenní "zobání" těchto rozinek je skvělou prevencí proti infekci.

Studené nohy

Jeden z nejjednodušších způsobů, jak se zbavit studených nohou, je masáž válečkem. Jezděte jím po chodidlech po dobu 3 minut. Váleček má ještě jeden blahodárný vliv. Pomůže vám natáhnout šlachy, takže se vám bude snáze chodit.
 

Posílení imunity

Kdykoliv cítíte, že na vás "něco leze", přiložte láhev s horkou vodou k vašemu hrudníku. Přesně pod hrudní kostí se nachází brzlík, který vytváří T-lymfocyty, buňky, jež jsou základem obranných funkcí organismu. Teplem jejich činnost posílíte.

Recept na domácí tymiánový
sirup proti kašli

Tymiánový sirup proti mokrému kašli si můžeme pořídit v lékárně. Ale jeho domácí výroba je velmi jednoduchá, výsledek je stejně účinný jako u kupovaného léku, rozhodně je levnější - náklady se pohybují kolem dvaceti pěti korun. A navíc se nám při vaření krásně provoní byt.  Podívejme se na základní recept a jeho varianty.

Úplně základní recept je velmi jednoduchý. Budeme potřebovat tři sta gramů cukru, tři sta mililitrů vody a patnáct gramů tymiánu (cca jeden sáček, ale to záleží na firmě, která koření distribuuje). Cukr rozmícháme ve vodě a čtvrt hodiny povaříme, poté kastrol odstavíme z ohně a přisypeme tymián, který necháme za občasného promíchání půl hodiny louhovat. Po uplynutí této doby sirup přecedíme přes jemné síto nebo gázu, přelijeme do připravené sterilně čisté sklenice či lahvičky a rovnou můžeme podávat nemocnému. Jak je vidět, recept je opravdu velmi snadný. A jak je to s cenou? Hotový tymiánový sirup nás v lékárně vyjde na šedesát a více korun. Tady dáme přibližně patnáct korun za bylinky, a osm korun za cukr. I kdyby nás energie a voda stála dvě koruny, tak finální cena je stále jen dvacet pět korunek, jak bylo uvedeno v úvodu, čili výrazně méně než u kupovaného produktu. Efekt na zdraví je více méně stejný, i když u kupovaných jsou občas nějaké další příměsi, jako například výtažek s máty (konec konců, můžeme si tam pár lístků taky přidat).
Druhá varianta receptu je finančně trochu nákladnější, protože při ní navíc využijeme med. Budeme potřebovat zase patnáct gramů tymiánu, tři sta mililitrů vody, sto padesát gramů medu a sto padesát gramů cukru. Tymián zalijeme vroucí vodou a pod pokličkou necháme patnáct minut louhovat. Výluh přecedíme, rozmícháme s cukrem a medem a uvedeme do varu. Stáhneme plamen a vaříme přibližně patnáct minut na menším plameni. Pokud se nám na povrchu vytvoří nějaké usazeniny, opatrně je lžící sebereme. Horký tymiánový sirup přelijeme do čistých lahví a po vychladnutí uložíme do lednice.
Třetí a poslední recept je trošku náročnější, ale zase jsou tam další užitečné látky, které jeho efekt posílí. Budeme potřebovat sklenici vody, lžíci tymiánu, lžíci šalvěje, malou cibuli a pět lžic medu (lze ho nahradit stejným množstvím třtinového cukru). Cibulku nasekáme a spolu s kořením a vodou dáme vařit na sporák. Uvedeme do varu a ihned jak začne vřít, stáhneme oheň  na minimum a deset minut bez bublání povaříme. Odstavíme z ohně, necháme vychladnout na čtyřicet stupňů, přecedíme přes jemné sítko a pečlivě vmícháme med. Tymiánový sirup přelijeme do lahvičky, kterou přechováváme v lednici. Pokud místo medu chceme použít cukr, tak ho svařujeme rovnou s bylinkami. Cukrová varianta má trochu delší trvanlivost.

Tymiánový sirup podáváme při mokrém kašli, na suchý bohužel neúčinkuje. Dávkování je pět lžiček denně, podáváme je samozřejmě po jedné v několikahodinových odstupech. Čistou verzi bez šalvěje a cibule můžeme podávat dětem starším jednoho roku, ale stejně před prvním použitím vše konzultujme s pediatrem. Sirup s cibulí a šalvěji podáváme až od čtvrtého roku a samozřejmě, že se nejdříve poradíme s lékařem.
Vloženo z <
http://www.prostezdravi.cz/recept-na-domaci-tymianovy-sirup-proti-kasli/#more-1337>

 

 

"Vždycky uvařím heřmánkový čaj, vezmu paralen, zalehnu do peřin, ale ještě před tím si na hrudník namažu psí sádlo z bylin v kelímku se psem na obale na uvolnění hlenů, zabalím do prostěradla, vezmu si termofor a potit a potit. Dva dny a není znát, že se o mě něco vůbec snažilo."

 

 

 

čajík1.jpg
POCENI CAJ.gif
citron plátek.gif
ananas2.gif

Cibule vyčistí vzduch v místnosti a zbaví vás kašle 

V tomto článku vám ukážeme, jak udělat účinný lék, který vám pomůže zbavit se kašle, nachlazení a chřipkových virů. Nakrájenou cibuli si dávali k posteli již staří předkové. Dokáže pohltit viry a bakterie, které se šíří vzduchem. 

cibule

Všichni víme, že cibule je nabitá zdravými živinami, které vám poskytnou mnoho zdravotních výhod.

Věděli jste o tom, že cibuli můžete použít na zmírnění kašle a příznaků chřipky? Umístěte cibuli na noční stolek a nechte jí tam přes noc. Tento domácí lék je velmi jednoduchý a snadný.
 

Budete potřebovat:

  • ½ velké bílé cibule

  • čtvercový kus tenké látky nebo buničiny

  • malou misku

Polovinu cibule dejte do kuchyňského robotu a rozsekejte. Nasekanou cibuli umístěte do středu buničitého čtverce. Čtverec složte rohy k sobě suchými částmi. Tento obklad nechte položený na nočním stolku. Měl by být těsně u vaší hlavy nebo u hlavy spícího dítěte, které trpí kašlem.

 

 

 

 

Vesele

Vesele

Poctivý pracant

Užívejme života s:

*   písničkou
*   partnerem
*   kamarádkou

*   rodinou

*   úsměvem.


 

 
bol2.jpg
u lekare.jpg
old2.jpg

Pro dobrou náladu

Prsty si položte na hrudník v úrovni srdce a poklepávejte si jimi jemně po hrudní kosti. Poklepáváním se uvolní proudění endorfinů /hormonů štěstí/. Zvedne se vám nálada, zejména pokud se právě "cítíte pod psa".

Proti nervozitě

Pokud vás čeká důležitá schůzka, pohovor, zkouška a jste nervózní, dejte ruce k sobe tak, aby se vzájemně dotýkaly špičky prstů. Mírně jimi proti sobě zatlačte, klidně vdechujte a vydechujte. Vrátí se vám vnitřní klid.
 

Vyzkoušejte, funguje to!

Přeji Ti dobrou náladu, protože s ní je život veselejší, přeji štěstí, protože s ním je život snažší, přeji peníze, protože s nimi se dá život užívat většími doušky.

A přeji zdraví, protože bez něj stojí vše za .. nic.

 

 

Kdy navštívit lékaře
mudr1.png
banner bol2.jpg
brain-951847_960_720

Lidský mozek je jedním z největších orgánů v těle a zároveň řídícím centrem. Je v něm uloženo velké množství informací a má v sobě nekonečný seznam povinností. Proto bychom se k němu měli chovat s úctou. Pojďme si připomenout některé nebezpečné návyky, které by mohly náš mozek poškodit.

 

Bez snídaně

Všichni víme, že snídaně je jedním z nejdůležitějších jídel dne. Již nesčetněkrát bylo napsáno i řečeno, co bychom měli snídat. Nebudeme-li snídat, budeme mít nižší hladinu cukru v krvi. Odborníci tvrdí, že po dlouhé noci bez jídla může docházet k nedostatečnému přívodu živin do mozku. Pokud se to opakuje během života častěji, může dojít k degeneraci mozkových buněk.

Přejídání

Cítíme se trochu provinile mluvit o tomto tématu. V současné době je velké množství lidí, kteří přibývají na váze nebo se cítí „nafouklí“. Všechny tyto problémy způsobuje přejídání. Kromě toho přejídání může způsobovat kornatění tepen v mozku a díky tomu dochází k poklesu mentální energie.

Kouření

Kouření je pro naše zdraví velmi škodlivé, ale to všichni víme. Jedním z nejděsivějších účinků je, kromě větší pravděpodobnosti rakoviny plic, podezření, že je příčinou Alzheimerovy choroby a některých onemocnění souvisejících s demencí.

Vysoká spotřeba cukru

Cukr se ukrývá téměř ve všech potravinách, které jíme. Jeho vysoká spotřeba narušuje schopnost těla vstřebávat bílkoviny a živiny, což by mohlo způsobovat podvýživu a problémy související s vývojem mozku.

 

Znečišťování ovzduší

Mozek potřebuje pro své fungování velké množství kyslíku a neustálé vdechování znečištěného vzduchu jeho přísun snižuje. Zamysleme se tedy nad tímto problémem, nebo chcete v budoucnu chodit s maskou na ústech?

Nedostatek spánku

Podle odborníku dlouhodobý nedostatek spánku urychluje smrt mozkových buněk. Spánek dává našemu mozku šanci na odpočinek a regeneraci po dlouhodobém a vyčerpávajícím dni. Spánek by proto měl být pro nás jednou z priorit.

Odpočinek při nemoci

Žijeme v moderní a rychlé době a někteří jsou poháněni odhodláním dosáhnout úspěchu za každou cenu, že dokonce odmítají odpočinek, když onemocní. Skutečnou pravdou však je, že pokud naše tělo vykazuje známky nemoci, ukazuje nám tím, že je potřeba zpomalit a přehodnotit současný způsob života. Pokud ale budeme v práci pokračovat dále, můžeme způsobit snížení činnosti či dokonce poškození mozku.

Nové myšlenky a podněty

Nebudeme-li používat mozek pro nové podněty a myšlenky, bude se zmenšovat. Myšlení je mocný nástroj, ale v průběhu života je potřeba stále vytvářet nové mozkové dráhy a dávat mozku nové podněty. Neuroplasticita mozku nám zaručuje, že nebude stále stejný. Buď budeme vytvářet nové spoje a vylepšovat své myšlení, nebo se náš mozek bude přizpůsobovat naší nečinnosti a nedostatečnému úsilí myslet a začne se zmenšovat.

Komunikace s ostatními

Jestliže budeme mluvit s dalšími lidmi, náš mozek se bude rozvíjet a posilovat. Budeme-li komunikaci odmítat, postupně začne ochabovat a zakrňovat.

 

Zdravé švestky

 


 

Význam pro zdraví

Svým působením pročišťují organismus, zbavují ho toxických odpadů a kyseliny močové, což je zvláště důležité při léčbě dny a revmatismu. Kyselina čerstvých švestek povzbuzuje chuť k jídlu a prospívá tvorbě trávicích šťáv.

 

Význam při hubnutí

Vzhledem ke své nízke energetické hodnotě, jsou ideálním ovocem při redukčních dietách.

Rada pro zavařování

Při zavařování švestek je propícháme párátkem, aby nepopraskaly.

Zajímavost

Švestku opěvuje už i Vergilius a Římané si tuto vybranou pochoutku nechali dovážet až z Damašku. V hrobkách slavných Egypťanů se našly švestky jako zásoby jídla, aby mrtvý na druhém světě nehladověl.

Banány pro zdraví

Pro dobrou kondici bychom měli denně sníst alespoň jeden banán.Žádný jiný druh ovoce si nezískal tolik příznivců jako právě banány: Každý z nás jich ročně sní kolem 15 kg.Jejich měkká, dužina chutná nejenom dětem­,ale také dospělým. Banány jsou ideální jako lehké, ale syté občerst­vení na cesty, nebo vydatná svačin­ka kromě toho jsou plné vitaminů,které nás udržují zdravé a fit.Minerály posiluji srdce, svaly a nervy plody zásobují naše tělo spe­ciální porcí draslíku - minerálu, který je nezbytný pro svaly a nervy a který nás chrání před po­ruchami srdečního rytmu. Lidem se slabým srdcem proto lékaři čas­to doporučují den­ně sníst alespoň je­den banán, který sám pokryje jednu čtvrtinu naší denní po­třeba draslíku. Kromě něj se v banánu nachází ještě protistresový minerál hořčík a poměrně vysoká dávka vita­mínu B oba jsou velice dobré pro silné nervy a čistou hlavu. Ve stresových situacích, kdy musíme podávat vysoký výkon, jsou právě ba­nány tou ideální svačinou! Zralé banány jsou pro tělo velice dob­ře stravitelné a jako vedlejší účinek neutralizují žaludeční kyseliny. Dí­ky tomu jsou vhodné pro lidi, které trápí lehké žaludeční bolesti. Při akutních potížích snězte v průběhu dne dva nebo tři banány, nejlépe rozmačkané a smíchané s trochou vody nebo mléka. Žlutá je barvou štěstí Máte zrovna splín? Tak snězte špet­ku dobré nálady a dopřejte si ba­nán. V banánu se ukrývá hormon serotonin, který nás probírá a vzbu­zuje obrovské pocity štěstí. Banány nadlouho nasytí a přitom se po nich netloustne. V čem je to ta­jemství? Banány nemají žádný tuk a jeden plod má asi 110 kalorií, ale zato obsahuje spoustu hodnotných sacharidů a pektin. Pektin je rostlin­ná látka, která ve spojení s vodou v žaludku hodně bobtná. Když odpo­lední kousek koláče nebo čokolády nahradíte banánem - ušetříte tím tak něco kolem 300 kalorií!

Jak banány skladovat? Nechte je rychle dozrát: Zelené ba­nány nechte dozrát v papírovém sáč­ku při pokojové teplotě. Ještě rych­leji to půjde, když k nim dáte jablko. Když ba­nány uložíte do ledničky, zvenčí sice zčernají, ale uvnitř zůstanou stále tak pevné a úžasně aromatické.

Proč je banán křivý?Plody rostou zpočátku jen dolů. Aby získaly více slunce natáčí se později ven a nahoru a tak se zakřivují .

Banány jezte jen zralé. Ve zralém stavu obsahuji asi 75% vody, zatím co obsah cukru činí 22%. Cukr je plně vytvořen pouze právě u zralých plodů. Jsou bohaté na draslík, sodík a hořčík.


 

 

 

 

Návštěvní kniha
NK podzimní.png
Ikona
ikona%20bol2[1].jpg
ilona webu nožky.jpg

Přátelé

Evinka

Seniorka a děti
Evička

 
daisy ikona.jpg


Eva K.

klein ikona.gif
radílek2.png
honzík.gif
pádím.gif
Trudečka

truda a viki.gif
na panel listy podzim.jpg
srdce2.jpg
podzim radost.jpg
podzim panel.jpg
listy love.jpg
kočka1.gif
krásně zestárnout1.jpg
girl podzimní1.png
                        

Přeji radost, smích, lásku a něhu, pytel peněz, zásobu zdraví, ať tě každý den i mé tipy moc baví.


 
               

KRÁSNÉ DNY

KRÁSNÉ DNY

Vychytávky na bolístky, našli jste ty své?

Stránky webu v prohlížeči Mozilla Firefox byly založeny 21. ledna 2013  a jsou pro vás průběžně aktualizovány.

 

 

 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one