girl zimní.gif

Dobrou pohodu na webu o zdraví a elánu:  

 

VYCHYTÁVKY NA BOLÍSTKY

bol2.jpg
 

♥  Pár tipů na bolístky z mé sbírky, človíčci, snad jsou zajímavé a užitečné. Najdete vychytávku pro tu svou? .

girl zimní.gif

Pohyb a psychika

Ne, nejsem příznivcem léků. Užívám skoro desítků léků, částečně na předpis bez zvýšené náhrady, část volně prodejných - a čím dál tím dražších. Taky si kupuji doplňky stravy. To vám povím, z jednoho nízkého důchodu ....

A přitom výsledek - minimální efekt. Co s tím, když každý lékař se hned v úvodu ptá:

"Jaké chcete předepsat léky?"
Bože, copak jsem doktor??? A potom, že se má šetřit léky!

 

Zaujal mě tento článek:

Dříve jsme se s přítelkyněmi při setkáních bavily-jakého krasavce jsme potkaly a jaké to bylo......

Teď už je to jinak- jsi zdravá nebo nemocná,jaké prášky bereš a na co.

Jo život utíká.

Ale zamyslely jste se někdy - kolik prášků a na co užíváte ?

Hranice je jasná-užívání léků přestává mít smysl v okamžiku,kdy už člověku nepomáhají.

Pak se mluví o nadužívání,které je u nás dost běžné.

Pacienti chodí k několika lékařům najednou-od každého si odnesou recept,aniž to ostatní lékaři tuší.

 

Na medicíně se učilo, že sedm léků už představuje zhoubný počet.

Jenže-člověk kolem padesátky dostane prášky na vyšší tlak-aniž by někdo zkoumal,zda pouze nejde o reaktivní hypertenzi-která je třeba reakcí na strach z vyšetření.

Návazně se přijde na vyšší cholesterol,často i na hraniční hodnotu cukru - a další prášky jsou na světě.

Pak dostane člověk strach,že je nemocný-reaguje úzkostně- a dostane další prášky.

Najednou se objeví alergizující příznaky a tak dostane antihistaminika.Začne ho trápit kašel-další kapky-aniž by lékař zjišťoval,že to může být reakce na prášky proti vysokému tlaku.

Prostě - nejsme všichni stejní a reakce na léky se různí.

Malér je ovšem v tom,že málokterý lékař léky nechá vysadit,pokud nemají prokazatelný efekt-ale raději přidá.

Řešení ? Vysvětlit lékaři,co se děje,požádat o vysazení léků a zároveň chtít  odpovídající léčbu.

Často pak zabere jen jeden prášek a je hotovo.

Vnímání lékové toxicity je individuální a také je třeba k němu tak přistupovat.

Myslíte,že si vymýšlím? Ne je to jen zkušenost a chtělo to silné nervy a vůli přemluvit lékaře k tomu, aby se zamyslel a dělal to, co dělat má-aby léčil.

 

Vloženo z <http://miamia.webgarden.cz/k-zamysleni-prasky>

 

upoutavac cervena ruka.GIF
K zamyšlení nad užíváním léků
leky.jpg
dobré ránko.jpg

Potraviny, které chrání mozek

Překvapivé potraviny, které chrání mozek : čokoláda a litry kafe

 

Vhodně zvolená strava hraje v lidském životě zásadní úlohu. Může zabránit srdečním onemocněním, vysokému krevnímu tlaku i rakovině. Konzumací určitých potravin však můžete zlepšit i mozkovou činnost a předejít vzniku Alzheimerovy choroby. 

 

Ačkoli v současné době stále nemáme lék, který by dokázal vyléčit Alzheimerovu nemoc nebo demenci, existují potraviny, které v celkovém zdraví naší mysli hrají pozitivní roli.

Alzheimerova asociace mezi ně řadí stravu, která snižuje riziko srdečních onemocnění a cukrovky, podporuje dobrý průtok krve do mozku a neobsahuje příliš tuku a cholesterolu.

Seznamte se s deseti potravinami, které udrží mysl svěží.

Jablka

Důvod, proč schrupnout tolik doporučované jedno jablko denně? Jablka obsahují rostlinný antioxidant flavonoid kvercetin, který udržuje zdravé duševní pochody tím, že ochraňuje mozkové buňky.

Podle vědců z Cornellské univerzity kvercetin chrání mozkové buňky před útoky volných radikálů, které mohou poškodit vnější obal složený z jemných neuronů. To může následně vést ke kognitivnímu poklesu.

Pro dostatečný příjem této přírodní substance konzumujte jablka i se slupkou.

Skořice

Beta-amyloidové plaky, někdy také nazývané senilní plaky, jsou jedním z hlavních znaků Alzheimerovy nemoci. Dalším znakem jsou neurofibrilární klubka obsahující hyperfosforylový protein tau.

Dosud probíhající výzkum z Kalifornské univerzity v Santa Barbaře zatím odhalil, že dvě složky ve skořici - proantocyanidin a cinnamaldehyd - mohou zničit tyto nebezpečné tau proteiny. I když výzkum ještě není dokončen, určitě nemůže být na škodu posypat si skořicí, která je rovněž významným antioxidantem, jogurt nebo ovesnou kaši.

Čokoláda

Jistě už jste slyšeli o pozitivních účincích čokolády na zdraví. Mezi klady patří snížení krevního tlaku, rizika srdečních onemocnění i odvrácení deprese. Čokoláda však také podle vědců dokáže udržet vaši mysl zdravou a bystrou a snižuje riziko vzniku demence.

Studie z roku 2009 zjistila, že pouhých 10 gramů kvalitní hořké čokolády denně pomáhá chránit před ztrátou paměti způsobenou věkem. Lékařští experti dávají tento jev do souvislosti s obsahem polyfenolů v kakau, které podporují průtok krve do mozku.

Špenát

Tato listová zelenina je plná živin, které vás mohou ochránit před demencí. Jsou to především foláty, vitamín E a vitamín K. Jen půl šálku vařeného špenátu obsahuje třetinu doporučené denní dávky folátu a pětkrát vyšší množství vitamínu K, než denně potřebujete.

Neurologická studie z roku 2006 odhalila, že pouhé tři porce listové zeleniny nebo zeleniny sytých barev denně může pomoci snížit riziko kognitivního poklesu až o 40 procent. Vitamíny E a K jsou rozpustné v tucích, proto si špenát nezapomeňte pokapat třeba olivovým olejem.

Káva

Kafaři mají další důvod, proč neskoncovat se svým zlozvykem. Nedávná finská studie, které se zúčastnilo 1 400 dlouhodobých pijáků kávy, odhalila, že lidé, kteří pijí tři až pět šálků denně, ve svých čtyřiceti až padesáti letech snižují své šance na vyvinutí Alzheimerovy choroby až o 65% v porovnání s těmi, kdo pijí méně než dva šálky.

Vědci věří, že za ochrannými účinky kávy stojí kofein a velké množství antioxidantů, které káva obsahuje.

Extra panenský olivový olej

ADDL (B-derived diffusible ligands) jsou neurotoxiny, neboli mozkové jedy, které se podílejí na ztrátě paměti a přispívají ke vzniku Alzheimerovy choroby. Tyto molekuly ničí neurony v hipokampu (paměťové centrum mozku) a člověku pak přestává sloužit paměť.

Podle studie expertů z Monellské a Severozápadní univerzity ve Spojených státech může extra panenský olivový olej bojovat proti ADDL. Tento olej obsahuje přirozeně se vyskytující složku zvanou oleocanthal, která by v budoucnu mohla být používána v lécích proti Alzheimerově chorobě.

Ostružiny

Jak stárneme, je pro nás čím dál těžší učit se nové věci, jako je třeba nový tanec nebo cizí jazyk. Mozkové buňky podléhají zánětům a přestávají pracovat tak, jak by měly. Ostružiny však mohou jejich práci podpořit, neboť obsahují antioxidanty známé jako polyfenoly, které ničí záněty a podporují komunikaci mezi neurony.

Podle studie Tuftské univerzity z roku 2009 tak ostružiny mohou zlepšovat naši schopnost vstřebávat nové informace.

Kari

Voňavé kari koření obsahuje složku příbuznou zázvoru, která se nazývá turmerik. Tato látka je zvláště bohatá na kurkumin, který podle expertů z Centra pro výzkum Alzheimerovy nemoci z Kalifornské univerzity v Los Angeles dokáže zabránit vzniku Alzheimerovy choroby a to hned několika způsoby.

Nejen že blokuje tvorbu beta amyloidových plaků, ale také bojuje se záněty. Dokáže rovněž snižovat hladiny cholesterolu, který ucpává artérie, čímž se snižuje tok krve do mozku.

Šťáva z hroznového vína

Vědci zabývající se Alzheimerovou chorobou často říkají, že co je dobré pro srdce, je dobré i pro mozek. Nové výzkumy opravdu dokazují, že ty samé polyfenoly obsažené v červeném víně a šťávě z hroznového vína mohou podporovat zdravé srdce, ale rovněž mohou pomáhat při udržení zdravé mysli.

Vědci z lékařské fakulty na univerzitě v Cincinnati podávali po dobu tří měsíců dvanácti starším lidem s klesající pamětí denní dávku hroznového džusu nebo placebo nápoj. Poté zjistili, že se dobrovolníkům, kteří pili hroznový džus, značně zlepšila jejich prostorová paměť a verbální učební dovednosti.

Lékaři věří, že stejně jako u ostružin, i polyfenoly z hroznového džusu zlepšují komunikaci mezi mozkovými buňkami.

Losos

Další potravina, která dokáže ochránit nejen vaše srdce, ale i šedou hmotu mozkovou. Losos je významným zdrojem DHA, která patří mezi převládající omega - 3 mastné kyseliny v mozku. Lékařští experti věří, že DHA dokáže chránit před Alzheimerovou chorobou.

Losos je navíc přírodním zdrojem těžko dostupného vitamínu D, který podle vědců rovněž může bojovat proti kognitivnímu poklesu. Letošní studie publikovaná v Archives of Internal Medicine odhalila, že starší lidé, kterým chybí vitamín D, mají o 40% vyšší pravděpodobnost, že budou trpět ztrátou paměti způsobenou věkem.

 

káva super20.jpg
do webnode1.jpg
Doktorský fórek

K nemocnému sportovci přišel lékař. - Máte teplotu 39,7°C - řekl, když se podíval na teploměr.
- A jaký je světový rekord?
Plavání

Plavání

Kdo place má dobrou kondici

Zásada zní: Nikdy nesportovat na lačno!

 

Vhodné je spíše vytrvalostní a silové cvičení. Rozhodně je třeba se vyhnout sportům, u nichž existuje větší riziko úrazu či poranění dolních končetin. Rovněž opakované sprinty, jež by rovněž mohly navodit hypoglykémii, nejsou vhodnou pohybovou aktivitou. Vhodnost konkrétní sportovní aktivity je třeba vždy konzultovat s lékařem.

Hodiny denně strávené posedáváním vám mohou zkracovat život, i když si dopřáváte doporučené množství pohybu.

Mnozí z nás stráví pořádný kus dne posedáváním. Zejména ve škole a v práci. Týká se to hlavně různých úředníků, programátorů, atd. Když nejsme zrovna nalepeni na obrazovku počítače nebo upoutaní u telefonu, pak jsme uvízli na židli při firemní poradě. K tomu připočtěme čas strávený v autě, autobusu či vlaku na cestě do práce.
Rizika dlouhodobého sezení

Když se na tento trend podívali vědci, přišli se závěrem, že všechno toto posedávání zvyšuje riziko kardiovaskulárních a jiných onemocnění. A překvapivě to platí i pro ty, co se pravidelně věnují fyzické aktivitě.

Dejme tomu, že si v průměru 30 až 60 minut denně dopřáváme sportu (což rozhodně není málo). Naplníme tak nějakou pomyslnou krabici s nálepkou pohyb a máme pocit z dobře odvedené práce. Pak tu ale můžeme mít denně potenciálně okolo 15 hodin, kdy nespíme, ale ani se nijak zvlášť nepohybujeme. Jinými slovy převážně sedíme.

Například takový úředník stráví až 75% svého pracovního dne sezením. Z provedených výzkumů je jasně zřejmé, že takovéto sezení ovlivňuje metabolismus tuků a cukrů a zvyšuje riziko vzniku onemocnění srdce a diabetu. A každodenní cvičení nemusí nutně zabránit takovým škodám. Ve skutečnosti je to spíše tak, že nadměrné posedávání vyruší výhody, které by nám mělo přinášet cvičení.

Když jsme nečinní, naše svaly nevykonávají téměř žádnou aktivitu, která je jinak důležitou složkou regulačních procesů těla. Dokonce jeden americký profesor Marc Hamilton zašel tak daleko, že přirovnal posedávání po většinu dne za podobně nebezpečné zdraví, jako je kouření.

Když výzkumníci z Melbourne vydali svoji studii, spojili v ní 4 a více hodin sledování televize s 80procentním zvýšeným rizikem z úmrtí na srdeční onemocnění.
 

 

Pohybové aktivity - pravidelný „zdraví prospěšný" pohyb
old9 léto kolo.jpg
old8.jpg
babka doma.gif
babka v poho.gif
Pohyb je sice zdraví prospěšný, ale pro věkem pokročilé osůbky
je to bolest nohou z artritidy, co s tím?

Klikni na zdravé vychytávky na mém druhém webu:

Nožky a botky

http://nohy.webgarden.cz/

 
Plavat, cvičit ve vodě?

Hýbejte se

 

Pravidelný pohyb také urychluje peristaltiku střev. Třeba procházka je velmi dobrá na trávení po jídle. Pokud tedy můžete, vyrazte se po obědě nebo večeři na chvilku projít. Náročnějším pohybem, např. během, jízdou na kole či zumbou nejen podpoříte střeva, ale hlavně spálíte spoustu tuků a zpevníte postavu. A o to přece jde.

s noťasem na vodě.jpg
Pohyb a humor
pláž oba old.jpg
Nabízím užitečné materiály z mé sbírky. Možná, že už je znáš, možná je ráda opět uvítáš.

MED A SKOŘICE

Srdce a cévy

Smíchejte med a mletou skořici a mažte na chléb (samozřejmě nejlépe celozrnný) místo džemu nebo marmelády a jezte pravidelně k snídani. Snižuje to hladinu cholesterolu v krvi a cévách a chrání pacienty před infarktem. Ti, kteří už infarkt prodělali a budou denně jíst tuto snídani, budou se držet míle daleko od dalšího infarktu. Pravidelné snídaně tohoto druhu ulevují při zadýchávání a posilují srdeční tep.
Med a skořice vracejí cévám a žilám jejich pružnost.

Nachlazení
Ti, kdo trpí na časté nachlazení, by měli užívat 3x denně 1 lžíci vlažného medu s ¼ lžičky skořice po dobu 3 dnů. Tím se vyléčí nachlazení, chronický kašel a pročistí průdušky.

Potíže se žaludkem

Med se skořicí úspěšně léčí i bolesti žaludku a chrání žaludek od vzniku žaludečních vředů.

Posílení imunitního systému

Každodenní užívání medu a skořice posiluje imunitní systém a chrání tělo před viry a bakteriemi a brání útokům virových infekcí. Med obsahuje obrovské množství železa a vitaminů. Pravidelné užívání medu posiluje bílé krvinky v jejich boji s viry a bakteriemi.

 

 

Rýma

Inhalace uvolní ucpaný nos


Do mísy s horkou (ne vroucí!) vodou nakapeme 3 kapky levandulového, 1 kapku tymiánového éterického oleje a přidáme k tomu ještě 2 lžíce mořské soli (nejlépe z mrtvého moře). Hlavu si zakryjeme ručníkem a držíme ji asi 25 cm od mísy, abychom zachytili stoupající páru. Snažíme se co nejvíc vdechovat nosem.

Cibulové ponožky

Cibulové ponožky mají silný čistící efekt, regulují proces látkové výměny, uvolňují hlen, mírní bolesti, přes reflexní zóny na chodidlech mohou rozvinout účinek na celé tělo. Připravíme si je tak, že rozkrájíme nadrobno 1 velkou cibuli, rozložíme ji na lněný nebo bavlněný šátek, rozmačkáme ji a ohřejeme na pergamenovém papíru na topení nebo na obrácené pokličce hrnce. Nakonec položíme na chodidlo, tak aby cibule dotýkala pokožky a přetáhneme přes ni ponožky, nohy udržujeme v teple. Ponožky si aplikujeme na celou noc.

Škrábání v krku, únava a zimnice

Prohřívací zázvorový čaj

 

Potřebujeme: 2 lžíce nastrouhaného kořene zázvoru, 0,5 litru vroucí vody, šťávu z 2 citrónů, 2 lžíce medu

Postup: Zázvor zalijeme vroucí vodou a vše necháme 15 minut louhovat, pak přecedíme, přidáme med a citrónovou šťávu, promícháme a můžeme popíjet.

Skořicové mléko zažene nachlazení

Potřebujeme: půl lžičky mleté skořice, 3 dl mléka (můžeme použít i rostlinné), 1 lžičku medu

Postup: Mléko přivedeme k varu, pak do něj vsypeme skořici a necháme 5 minut louhovat. Hotové mléko nalijeme do hrnečku a osladíme medem. Tento nápoj si dopřáváme třikrát denně.

 


  • CITRONOVÉ ROZINKY PROTI CHŘIPCE 

    Balíček rozinek spaříme horkou vodou a dáme do malé misky. Na ně vymačkáme šťávu ze 2 citronů a necháme několik hodin nasáknout. Vitamin C se naváže na hroznový cukr a má pak větší účinek v našem organismu. Každodenní "zobání" těchto rozinek je skvělou prevencí proti infekci.

Studené nohy

Jeden z nejjednodušších způsobů, jak se zbavit studených nohou, je masáž válečkem. Jezděte jím po chodidlech po dobu 3 minut. Váleček má ještě jeden blahodárný vliv. Pomůže vám natáhnout šlachy, takže se vám bude snáze chodit.
 

Posílení imunity

Kdykoliv cítíte, že na vás "něco leze", přiložte láhev s horkou vodou k vašemu hrudníku. Přesně pod hrudní kostí se nachází brzlík, který vytváří T-lymfocyty, buňky, jež jsou základem obranných funkcí organismu. Teplem jejich činnost posílíte.

Recept na domácí tymiánový
sirup proti kašli

Tymiánový sirup proti mokrému kašli si můžeme pořídit v lékárně. Ale jeho domácí výroba je velmi jednoduchá, výsledek je stejně účinný jako u kupovaného léku, rozhodně je levnější - náklady se pohybují kolem dvaceti pěti korun. A navíc se nám při vaření krásně provoní byt.  Podívejme se na základní recept a jeho varianty.

Úplně základní recept je velmi jednoduchý. Budeme potřebovat tři sta gramů cukru, tři sta mililitrů vody a patnáct gramů tymiánu (cca jeden sáček, ale to záleží na firmě, která koření distribuuje). Cukr rozmícháme ve vodě a čtvrt hodiny povaříme, poté kastrol odstavíme z ohně a přisypeme tymián, který necháme za občasného promíchání půl hodiny louhovat. Po uplynutí této doby sirup přecedíme přes jemné síto nebo gázu, přelijeme do připravené sterilně čisté sklenice či lahvičky a rovnou můžeme podávat nemocnému. Jak je vidět, recept je opravdu velmi snadný. A jak je to s cenou? Hotový tymiánový sirup nás v lékárně vyjde na šedesát a více korun. Tady dáme přibližně patnáct korun za bylinky, a osm korun za cukr. I kdyby nás energie a voda stála dvě koruny, tak finální cena je stále jen dvacet pět korunek, jak bylo uvedeno v úvodu, čili výrazně méně než u kupovaného produktu. Efekt na zdraví je více méně stejný, i když u kupovaných jsou občas nějaké další příměsi, jako například výtažek s máty (konec konců, můžeme si tam pár lístků taky přidat).
Druhá varianta receptu je finančně trochu nákladnější, protože při ní navíc využijeme med. Budeme potřebovat zase patnáct gramů tymiánu, tři sta mililitrů vody, sto padesát gramů medu a sto padesát gramů cukru. Tymián zalijeme vroucí vodou a pod pokličkou necháme patnáct minut louhovat. Výluh přecedíme, rozmícháme s cukrem a medem a uvedeme do varu. Stáhneme plamen a vaříme přibližně patnáct minut na menším plameni. Pokud se nám na povrchu vytvoří nějaké usazeniny, opatrně je lžící sebereme. Horký tymiánový sirup přelijeme do čistých lahví a po vychladnutí uložíme do lednice.
Třetí a poslední recept je trošku náročnější, ale zase jsou tam další užitečné látky, které jeho efekt posílí. Budeme potřebovat sklenici vody, lžíci tymiánu, lžíci šalvěje, malou cibuli a pět lžic medu (lze ho nahradit stejným množstvím třtinového cukru). Cibulku nasekáme a spolu s kořením a vodou dáme vařit na sporák. Uvedeme do varu a ihned jak začne vřít, stáhneme oheň  na minimum a deset minut bez bublání povaříme. Odstavíme z ohně, necháme vychladnout na čtyřicet stupňů, přecedíme přes jemné sítko a pečlivě vmícháme med. Tymiánový sirup přelijeme do lahvičky, kterou přechováváme v lednici. Pokud místo medu chceme použít cukr, tak ho svařujeme rovnou s bylinkami. Cukrová varianta má trochu delší trvanlivost.

Tymiánový sirup podáváme při mokrém kašli, na suchý bohužel neúčinkuje. Dávkování je pět lžiček denně, podáváme je samozřejmě po jedné v několikahodinových odstupech. Čistou verzi bez šalvěje a cibule můžeme podávat dětem starším jednoho roku, ale stejně před prvním použitím vše konzultujme s pediatrem. Sirup s cibulí a šalvěji podáváme až od čtvrtého roku a samozřejmě, že se nejdříve poradíme s lékařem.
Vloženo z <
http://www.prostezdravi.cz/recept-na-domaci-tymianovy-sirup-proti-kasli/#more-1337>

 

 

"Vždycky uvařím heřmánkový čaj, vezmu paralen, zalehnu do peřin, ale ještě před tím si na hrudník namažu psí sádlo z bylin v kelímku se psem na obale na uvolnění hlenů, zabalím do prostěradla, vezmu si termofor a potit a potit. Dva dny a není znát, že se o mě něco vůbec snažilo."

 

 

 

čajík1.jpg
POCENI CAJ.gif
citron plátek.gif
ananas2.gif

Cibule vyčistí vzduch v místnosti a zbaví vás kašle 

V tomto článku vám ukážeme, jak udělat účinný lék, který vám pomůže zbavit se kašle, nachlazení a chřipkových virů. Nakrájenou cibuli si dávali k posteli již staří předkové. Dokáže pohltit viry a bakterie, které se šíří vzduchem. 

cibule

Všichni víme, že cibule je nabitá zdravými živinami, které vám poskytnou mnoho zdravotních výhod.

Věděli jste o tom, že cibuli můžete použít na zmírnění kašle a příznaků chřipky? Umístěte cibuli na noční stolek a nechte jí tam přes noc. Tento domácí lék je velmi jednoduchý a snadný.
 

Budete potřebovat:

  • ½ velké bílé cibule

  • čtvercový kus tenké látky nebo buničiny

  • malou misku

Polovinu cibule dejte do kuchyňského robotu a rozsekejte. Nasekanou cibuli umístěte do středu buničitého čtverce. Čtverec složte rohy k sobě suchými částmi. Tento obklad nechte položený na nočním stolku. Měl by být těsně u vaší hlavy nebo u hlavy spícího dítěte, které trpí kašlem.

 

 

 

 

krásné vánoce.jpg
Návštěvní kniha
zimní 2.jpg
Ikona
ikona%20bol2[1].jpg
vše nej.jpg

Mé další weby na Webnode
 

http://cms.s-pribyvajicim-vekem.webnode.cz/

http://cms.šik-i-starší.wenode.cz/


oba o krásném a zdravém stárnutí

 

OBLÍBENÉ ODKAZY

 

Seniorka a děti 


 

honzík.gif
jarunka137.gif
vva6.jpg
děda humor1.jpg
objetíčko.jpg
pohyb 1.jpg
2. advent.gif
girl vva.gif
                        

Přeji radost, smích, lásku a něhu, pytel peněz, zásobu zdraví, ať tě každý den i mé tipy moc baví.


 
               

KRÁSNÉ DNY

KRÁSNÉ DNY

Vychytávky na bolístky, našli jste ty své?

Stránky webu v prohlížeči Mozilla Firefox byly založeny 21. ledna 2013  a jsou pro vás průběžně aktualizovány.

 

 

 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one