srdce 2.gif

Dobrou pohodu na webu VYCHYTÁVKY NA BOLÍSTKY.

Pár rad pro zdraví a elán.
Pár rad pro zdraví a elán.
girl čtyřlístková.png
babky u tyče.jpg

Pár tipů na bolístky z mé sbírky, človíčci, snad jsou zajímavé a užitečné. Najdete vychytávku pro tu svou?

Menu-Obsah rubrik

ikona babizdeni.jpg
na zdraví.jpg
záhlaví super bolístky.jpg
leky2.jpg
10644428_635830099870854_7010630633856667104_n.jpg
bylinky.jpg
u lekare.jpg
bol-dobré ráno text.jpg
c910db2cadeb7dd44121f01e6d7b155d_L.jpg
girl čtyřlístková.png

Život je největší zloděj. Nejdřív Ti ukradne mládí, potom krásu, dále zdraví
a nakonec uteče od Tebe on sám.

Ale než uteče, tak si ho musíme užít.
S chutí do toho !

Bezva tvůj každý den. 

 
 
 
 
 
 
 
oddělovač lila květy super.png

NOHY a jejich časté bolesti 2

 
 
Křeče se většinou objeví znenadání. Může to být noční problém, který nás najednou probudí, ale často nás přepadnou i během dne při procházce nebo když jen tak sedíme u televize a při práci. Občas je křeč v nohou relativně lehká, jindy máme dojem, že nám bolest téměř roztrhne postižený sval. Převážně bolest zmizí po menší masáži. Pokud se problémy objevují častěji a navíc v podobných situacích, měli bychom raději navštívit lékaře.


Noční křeče v nohou velmi často vyvolává nesprávná výživa a nedostatek některých minerálů. Ty navíc z těla odstraňují i  různé léky, kofein nebo přípravky na hubnutí. Při prvních obtížích omezme kávu nebo silný černý čaj a obohaťme svůj jídelníček o vápník, draslík a hořčík. Léky, které jsme si naordinovali sami, můžeme odstavit také. V případě oficiální léčby nahlásíme noční bolesti doktorovi.

Jestli se nepříjemné křeče začínají objevovat večer, může jít o první příznaky křečových žil. Často je doprovází navíc pocit těžkých nohou a opuchlé kotníky. Můžeme mít genetické predisposice, ale tento neduh navíc vyvolává nevhodná obuv nebo práce s minimem pohybu - a je celkem jedno, jestli je stojící nebo sedící. V tomto případě může rozvoj onemocnění a tím pádem také křeče omezit dostatek pohybu. Jídelníček bychom měli obohatit o vlákniny a vitamíny C a PP. Vyhýbejme se horku, čili nejen opalování, ale například i některým metodám depilace či saunám.  Zmenšeme podpatky a pokud máme práci s minimem pohybu, pokoušejme si aspoň co nějaký čas řádně protáhnout nohy.

Křeče v nohou se mohou objevit i během těhotenství. Zvláště časté je to během posledního trimestru. V tomto případě je nutno se obrátit na lékaře, který najde takový způsob léčby, který bude nejvhodnější jak pro matku, tak i pro nenarozené miminko. Nejde zde o nemoc či něco spojeného se špatným životním stylem. Jen prostě změna váhy, těžiště, tlak dělohy a také samozřejmě větší spotřeba vitamínů a minerálů dělají své. Obecně je nutno se šetřit a nenamáhat své nohy a pokud problém je trvalý a velmi bolestivý, bez odborníka ani ránu.

No a na konec křeče v nohou mohou být i logickým důsledkem příliš častého nebo zbytečně namáhavého cvičení. Pohyb obecně je nám ku prospěchu, ale rozhodně bychom neměli přetěžovat své tělo.  Pokud už k takové situaci dojde, opatrně si rozmasírujeme postižený sval. Nesedejme si, můžeme si také nohy protáhnout chozením po pokoji, děláním dřepů a nebo stoupáním na špičkách.

Jak vyzrát na křečové žíly

Pocit těžkých nohou, otoky kotníků, ztížená chůze a bolest v lýtkách, později již viditelné vystouplé žíly, které dokáží opravdu potrápit. Vliv na vznik křečových žil má styl života, životospráva, obezita a v neposlední řadě dědičnost. Jak zabránit jejich vzniku, případně je zmírnit ?

Jak vznikají křečové žíly

Oslabená žilní stěna, chybějící nebo nedomykavé chlopně a městnání krve v žilách. Křečové žíly souvisí s žilní nedostatečností, která je podporována dlouhým stáním, špatným sezením a zejména dědičností, zhoršení pak nastává v těhotenství. Zvýšený tlak na žilní stěnu dlouhodobě žíly poškozuje, dochází k jejich rozšiřování a vystupování nad povrch kůže. Křečové žíly se v současné době řadí mezi civilizační choroby a postihuje dvakrát více žen než mužů.

Dá se zabránit vzniku křečových žil?

Náběh na vznik křečových žil můžeme zmírnit, ne však zcela zastavit. Dědičné dispozice nelze ošálit. Můžeme si však začít dávat pozor na způsob sezení, vyhýbat se dlouhému stání, začít více sportovat, shodit pár kilo a dopřát si občas studenou koupel nohou, vynechat časté nošení podpatků. Na prevenci se podrobně podíváme v následujících řádcích.

Sport a pohyb všeobecně

Plavání, chůze, tanec, jóga, pilates a jízda na kole, tyto sporty patří k těm nejvhodnějším, protože bychom se při pohybu měli vyvarovat prudkým skokům a nárazům. Sportu bychom se měli věnovat alespoň třikrát týdně, ale i půlhodinka denně svižné chůze žílám jenom prospěje. Přiměřené stahy svalů totiž napomáhají proudění krve směrem k srdci a urychlují žilní návrat.

Masírování nohou

Velmi účinně působí masáže nohou ve směru žilní cirkulace (od kotníků směrem nahoru). Nohy masírujeme jemnými krouživými pohyby, stačí 5 - 10 minut denně a nohám se krásně uleví. Pro ještě lehčí pocit a větší efekt masáže použijeme chladivý masážní gel.

Pohodlná obuv i oblečení

Zatěžování nohou častým nošením vysokých podpatků, tím křečové žíly jen podporujeme, stejně tak nošením zcela plochých bot. Ideální výška podpatku jsou 3 - 4 cm (nejlépe na klínku). Podobné je to i s oblékáním, příliš upnuté spodní prádlo, těsné korzety a těsné džíny nejsou pro krevní oběh tím pravým.

Pravidelné cvičení před spánkem

Uvolnit nahromaděnou krev v dolních končetinách a trochu se rozhýbat, za to nám nohy poděkují. Jak na to? Zvedneme nohy do výšky a necháme je v této poloze odpočívat 10 minut. Nožky si můžeme opřít o stěnu nebo něčím podložit, aby byly výše než hlava. Poté pomalými krouživými pohyby rozhýbeme kotníky, chodidla i prsty a opatrně protáhneme do špiček a zaflexujeme. Opakujeme, dokud nám to je příjemné. Po takovémto cvičení pocítíme ihned úlevu.

Studená voda rozproudí krev

Nohy po celodenní námaze uvítají také studenou sprchu či koupel (pro odvážnější a otužilejší). Pro žíly je to velice prospěšné. Teplá voda žílám příliš neprospívá, dochází tak ke snížení elasticity kožní stěny. Proto je v případě křečových žil, otoků a křečí vhodně vyvarovat se horkým koupelím, sauně a soláriu.

zdroj:Míša Chylková

Pokud trpíte artritidou, je velmi pravděpodobné, že něco není v pořádku s klouby a v závislosti na typu artritidy, která vás trápí, může být určeno, co je aktuálním problémem. Buď může být poškozena chrupavka a v kloubním pouzdře není dostatek synoviální tekutiny (kloubní maz) anebo se jedná o autoimunitní infekci. Rovněž se může jednat o kombinaci různých faktorů. Ať už je příčina artritidy jakákoliv, způsobuje silnou bolest a tak vám poradíme, jak se přírodním způsobem bolesti zbavit.

 

Léčba artritidy pomocí přírodních šťáv

 

Podle mnohých jsou šťávy stálou léčbou vedoucí k odstranění bolesti kloubů. Jsou velmi účinné a nemají žádné negativní vedlejší účinky. Výhodou této léčby je kromě úlevy od bolesti kloubů také nárůst energie pro celé tělo a jeho celkové omlazení. Ani s dávkováním není problém, protože šťávami se nemůžeme předávkovat. Přírodní šťávy jsou používány jako prevence i lék pomáhající pacientům trpícím artritidou.
 
Pro tento případ si uveďme nejúčinnější šťávy:
 
 1. Ananasová šťáva
 
Ananasová šťáva je pro klouby velmi užitečná, protože obsahuje přírodní enzym bromelain, u nějž známe jeho protizánětlivé účinky. Také léčí sportovní zranění, pooperační otoky a bolesti kloubů. Navíc obsahuje téměř všechny vitamíny a minerály pro celé tělo a je mu palivem. Doporučená dávka ananasové šťávy je 300-350 ml denně.
 
2. Třešňová šťáva

Třešňová šťáva obsahuje chemickou látku zvanou anthocyanin, která je silným protizánětlivým činidlem a poskytuje úlevu od bolesti. Ve šťávě je hodně beta-karotenu a mědi, které velmi pomáhají v procesu léčby revmatoidní artritidy.
 
3. Šťáva ze syrových brambor

Šťáva ze syrových brambor je užívána po staletí a je považována za jeden z nejúčinnějších přírodních léků proti artritidě. Brambory jsou i se slupkou nakrájeny na tenké plátky, vloženy do sklenice s vodou a ponechány přes noc. Ráno se nápoj pije na lačný žaludek.
 
 
Připravujte šťávy v odšťavňovači nebo blenderu, neboť šťávy, které jsou běžně k dostání v supermarketech, nejsou většinou vhodné jako přírodní lék.
 

nohy.jpg

 

Vítej v NK
Vítej v NK
Ikonka k výměně
ikona%20bol2[1].jpg
Přírodní rady našich babiček, zajímavé články na téma zdraví, svoboda, tvoření, recepty a vše pro pohlazení duše… ♥
4lístky.gif
Vše o nohách vážně i nevážně
Ikona dalšího webu ve webgardenu
Ikona dalšího webu ve webgardenu
smích děda1.jpg
girl čtyřlístková.png
Mé diskuze na dámě
pokus ikona pc notebook.jpg
Kamarádi
Evina H.
Evina H.
daisy ikona.jpg
Image and video hosting by TinyPic
hosting obrázků img24.eu
 
honza pohodovka3.jpg
Spřátelené blogerky
78359741326627011973_thumb[1].jpg
Marcely blog.gif
johanka68
 
 

 
betka100r./blog.cz
oba old.jpg
mudr1.png
old a lod.jpg
old2.jpg
babizdeni.jpg
girl čtyřlístková.png
                        

Přeji radost, smích, lásku a něhu, pytel peněz, zásobu zdraví, ať tě každý den i mé tipy moc baví.


 
               

KRÁSNÉ DNY

KRÁSNÉ DNY

Vychytávky na bolístky, našli jste ty své?

Stránky webu v prohlížeči Mozilla Firefox byly založeny 21. ledna 2013  a jsou pro vás průběžně aktualizovány.

 

 

 

den24

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one