girl zimní.gif

Dobrou pohodu na webu o zdraví a elánu:  

 

VYCHYTÁVKY NA BOLÍSTKY

bol2.jpg
 

♥  Pár tipů na bolístky z mé sbírky, človíčci, snad jsou zajímavé a užitečné. Najdete vychytávku pro tu svou? .

girl zimní.gif

NOHY

Co vás postaví na nohy
kuchtička.jpg

Proti splínu

Plátek celozrnného chleba

Sacharidy obsažené například v celozrnném pečivu nebo ovoci jsou nejen důležitým zdrojem energie, ale mají i pozitivní vliv na psychiku. Dokážou totiž přispět ke zvýšení hladiny „hormonu štěstí“ serotoninu. Proto počítejte s tím, že pokud si zahráváte s nízkosacharidovou dietou, můžete být vystaveni výkyvům nálady.

Bonusový tip: Jestliže si potřebujete zlepšit náladu, mírně zredukujte množství bílkovin, které přijímáte spolu se sacharidy. Z jedné americké studie vyplynulo, že bílkoviny konzumované se sacharidy tvorbu serotoninu brzdí.

 

Před nástupem „vašich dní“

Banánové smoothie

Dva středně velké banány obsahují čtvrtinu doporučené denní dávky hořčíku. Jogurt je zase bohatý zdroj vápníku. Oba tyto minerály potřebujete k tomu, abyste minimalizovala příznaky blížící se menstruace. Hořčík působí i jako výborná prevence proti depresi a zadržování tekutin, což jsou dva časté příznaky premenstruačního syndromu. Bonusový tip: Do bílého jogurtu si místo marmelády přidejte trošku medu. Podle britských vědců dokáže med zvýšit vstřebatelnost vápníku z mléka o více než 30 %.

Proti stresu

Vajíčka natvrdo

Vejce obsahují dvě třetiny vitaminů skupiny B, které jsou účinnou zbraní v boji proti stresu. Snižují jeho hladinu až o 20 %, protože podporují produkci neurotransmiterů, které jsou důležité pro náš pocit spokojenosti. Bonusový tip: Pokud chcete pro svoji duši udělat maximum, vybírejte si v obchodě raději vajíčka od slepic z volného výběhu. Oproti slepicím z halového chovu totiž snášejí vajíčka s mnohem vyšším obsahem vitaminů.

 

Pro zkrocení apetitu

Pečený losos

Chcete-li utlumit chuť k jídlu, neváhejte zařadit do jídelníčku lososa. Obsahuje omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které díky svému působení za mozek dokážou zeslabit apetit.

Bonusový tip: Vyhněte se sladkostem! Strava bohatá na cukry blokuje působení hormonu leptinu, který má na starosti i regulaci chuti k jídlu. Výsledkem je, že nepoznáte, že už máte plný žaludek a často si na talíř naložíte moc velkou porci.

Pro zklidnění

Sklenice vody

Někdy je tím nejjednodušším lékem na mírné psychické rozrušení sklenice vody. Podle časopisu British Journal of Nutrition totiž dokáže už mírná dehydratace vést k výkyvům nálady, a to obzvlášť u žen. Bonusový tip: Podle amerických vědců zesilují popudlivost i takzvané transmastné kyseliny. Proto se vyhněte potravinám, které je obsahují – hlavně některým druhům trvanlivých sladkostí a smaženým jídlům.

Pro povzbuzení trávení

Hrstka pistácií

Podle výzkumu University of Florida obsahují pistácie fytochemikálie a vlákninu, které podporují v trávicím traktu růst blahodárných bakterií a zvyšují imunitu vůči různým chorobám. Bonusový tip: Indičtí odborníci na výživu zjistili, že obdobně povzbudivý vliv na trávení má také černý pepř. Obsahuje totiž látku zvanou piperin, která stimuluje produkci trávicích enzymů.

Pro lepší soustředění

Hovězí steak

Za sníženou schopností koncentrace se může skrývat i nedostatek železa. To je obsažené jak v živočišných, tak v rostlinných zdrojích, jako jsou luštěniny nebo špenát. Ale zatímco z listové zeleniny vaše tělo přijme pouhých 5 %, z propečeného steaku získá až 20 %.

Bonusový tip: Pokud potřebujete během krátké doby podat co nejlepší výkon, vezměte si na pomoc kofein v podobě šálku kávy nebo čaje. Ale pozor na to, aby se váš denní příjem nevyšplhal vysoko přes 300 mg, pak totiž hrozí zvýšený stres a ruku v ruce s ním i zhoršená výkonnost.

 

Po cvičení

Zázvorový čaj

Cítíte po návratu z tělocvičny bolest ve svalech? Vezměte si na pomoc zázvor, který proslul svými protizánětlivými účinky. Zahřejte se šálkem čaje z čerstvého strouhaného zázvoru nebo vyzkoušejte některý recept z indické nebo čínské kuchyně.

Už po jedenácti dnech konzumace dvou gramů zázvoru denně se schopnost regenerace po sportovním výkonu zlepší až o čtvrtinu. Bonusový tip: Dopřejte si mléčný koktejl. Vědci z University of Texas zjistili, že mléko vám pomůže vystavět svalovou hmotu a odbourat nechtěný tuk mnohem efektivněji než sportovní drinky.

 

krásné vánoce.jpg
Návštěvní kniha
zimní 2.jpg
Ikona
ikona%20bol2[1].jpg
vše nej.jpg

Mé další weby na Webnode
 

http://cms.s-pribyvajicim-vekem.webnode.cz/

http://cms.šik-i-starší.wenode.cz/


oba o krásném a zdravém stárnutí

 

OBLÍBENÉ ODKAZY

 

Seniorka a děti 


 

honzík.gif
jarunka137.gif
vva6.jpg
děda humor1.jpg
objetíčko.jpg
pohyb 1.jpg
2. advent.gif
girl vva.gif
                        

Přeji radost, smích, lásku a něhu, pytel peněz, zásobu zdraví, ať tě každý den i mé tipy moc baví.


 
               

KRÁSNÉ DNY

KRÁSNÉ DNY

Vychytávky na bolístky, našli jste ty své?

Stránky webu v prohlížeči Mozilla Firefox byly založeny 21. ledna 2013  a jsou pro vás průběžně aktualizovány.

 

 

 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one