girl zimní.gif

Dobrou pohodu na webu o zdraví a elánu:  

 

VYCHYTÁVKY NA BOLÍSTKY

diabetews a zp.jpeg

 

♥  Pár tipů na bolístky z mé sbírky, človíčci, snad jsou zajímavé a užitečné. Najdete vychytávku pro tu svou? .

girl zimní.gif

Zdravé švestky i banány

Zdravé švestky

 


 

Význam pro zdraví

Svým působením pročišťují organismus, zbavují ho toxických odpadů a kyseliny močové, což je zvláště důležité při léčbě dny a revmatismu. Kyselina čerstvých švestek povzbuzuje chuť k jídlu a prospívá tvorbě trávicích šťáv.

 

Význam při hubnutí

Vzhledem ke své nízke energetické hodnotě, jsou ideálním ovocem při redukčních dietách.

Rada pro zavařování

Při zavařování švestek je propícháme párátkem, aby nepopraskaly.

Zajímavost

Švestku opěvuje už i Vergilius a Římané si tuto vybranou pochoutku nechali dovážet až z Damašku. V hrobkách slavných Egypťanů se našly švestky jako zásoby jídla, aby mrtvý na druhém světě nehladověl.

Banány pro zdraví

Pro dobrou kondici bychom měli denně sníst alespoň jeden banán.Žádný jiný druh ovoce si nezískal tolik příznivců jako právě banány: Každý z nás jich ročně sní kolem 15 kg.Jejich měkká, dužina chutná nejenom dětem­,ale také dospělým. Banány jsou ideální jako lehké, ale syté občerst­vení na cesty, nebo vydatná svačin­ka kromě toho jsou plné vitaminů,které nás udržují zdravé a fit.Minerály posiluji srdce, svaly a nervy plody zásobují naše tělo spe­ciální porcí draslíku - minerálu, který je nezbytný pro svaly a nervy a který nás chrání před po­ruchami srdečního rytmu. Lidem se slabým srdcem proto lékaři čas­to doporučují den­ně sníst alespoň je­den banán, který sám pokryje jednu čtvrtinu naší denní po­třeba draslíku. Kromě něj se v banánu nachází ještě protistresový minerál hořčík a poměrně vysoká dávka vita­mínu B oba jsou velice dobré pro silné nervy a čistou hlavu. Ve stresových situacích, kdy musíme podávat vysoký výkon, jsou právě ba­nány tou ideální svačinou! Zralé banány jsou pro tělo velice dob­ře stravitelné a jako vedlejší účinek neutralizují žaludeční kyseliny. Dí­ky tomu jsou vhodné pro lidi, které trápí lehké žaludeční bolesti. Při akutních potížích snězte v průběhu dne dva nebo tři banány, nejlépe rozmačkané a smíchané s trochou vody nebo mléka. Žlutá je barvou štěstí Máte zrovna splín? Tak snězte špet­ku dobré nálady a dopřejte si ba­nán. V banánu se ukrývá hormon serotonin, který nás probírá a vzbu­zuje obrovské pocity štěstí. Banány nadlouho nasytí a přitom se po nich netloustne. V čem je to ta­jemství? Banány nemají žádný tuk a jeden plod má asi 110 kalorií, ale zato obsahuje spoustu hodnotných sacharidů a pektin. Pektin je rostlin­ná látka, která ve spojení s vodou v žaludku hodně bobtná. Když odpo­lední kousek koláče nebo čokolády nahradíte banánem - ušetříte tím tak něco kolem 300 kalorií!

Jak banány skladovat? Nechte je rychle dozrát: Zelené ba­nány nechte dozrát v papírovém sáč­ku při pokojové teplotě. Ještě rych­leji to půjde, když k nim dáte jablko. Když ba­nány uložíte do ledničky, zvenčí sice zčernají, ale uvnitř zůstanou stále tak pevné a úžasně aromatické.

Proč je banán křivý?Plody rostou zpočátku jen dolů. Aby získaly více slunce natáčí se později ven a nahoru a tak se zakřivují .

Banány jezte jen zralé. Ve zralém stavu obsahuji asi 75% vody, zatím co obsah cukru činí 22%. Cukr je plně vytvořen pouze právě u zralých plodů. Jsou bohaté na draslík, sodík a hořčík.


 

 

 

 

Sem prosím pište

Návštěvní kniha
zimní 2.jpg
Ikona
ikona%20bol2[1].jpg
záda2.jpg
 

Počasí Ostrava - Slunečno.cz

OBLÍBENÉ ODKAZY

 

Seniorka a děti 


 

ikona Jirka samota.gif
honzík.gif
jarunka137.gif
pro tebe.png
děda humor1.jpg
Jos Vande Ghinste
seniorky a sport.jpg
objetíčko.jpg
zuby.jpg
arthritis-1-375x195.jpg
pohyb 1.jpg
banner bol2.jpg
hezké ráno.jpg
                        

Přeji radost, smích, lásku a něhu, pytel peněz, zásobu zdraví, ať tě každý den i mé tipy moc baví.


 
               

KRÁSNÉ DNY

KRÁSNÉ DNY

Vychytávky na bolístky, našli jste ty své?

Stránky webu v prohlížeči Mozilla Firefox byly založeny 21. ledna 2013  a jsou pro vás průběžně aktualizovány.

 

 

 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one