girl podzimní1.png

Dobrou pohodu na webu o zdraví a elánu:  

 

VYCHYTÁVKY NA BOLÍSTKY

Pár rad pro zdraví a elán.
Pár rad pro zdraví a elán.

Přírodní rady našich babiček, zajímavé články na téma zdraví, svoboda, tvoření, recepty a vše pro pohlazení duše… ♥

girl podzimní1.png

5 nejčastějších situací, ve kterých diabetici 2. typu chybují.

Řízky jsou hodně křehké, chuť úžasná, kdo zažil, nechce jinak.

 

rrrrrrrrrrrrrrrrr.jpgIngredience:

  • 8 prsních kuřecích řízků
  • 1 velký hustý bílý jogurt
  • 2 celá vejce
  • 4 stroužky česneku
  • sůl
  • pepř
  • další koření dle chuti

Postup přípravy:

Kuřecí řízky naklepeme, osolíme a opepříme a namáčíme do jogurtové marinády. Tu připravíme smícháním jogurtu, vajec, česneku, opět soli a pepře a já přidala pálivé grilovací koření. Pak maso přendáme do uzavíratelné nádoby a uložíme v lednici. Nejdříve druhý den vyndáváme řízky z marinády, obalujeme ve strouhance a opatrně smažíme.

Tip pro diabetiky:

Nezapomeňte strouhanku započítat do denního množství sacharidů. 3 rovné polévkové lžíce strouhanky (15 gramů) obsahují 12 gramů sacharidů!!! 

Máte-li rádi řízky, dejte si méně přílohy!

 

nadpis diabetes.png

5 nejčastějších situací, ve kterých diabetici 2. typu chybují.

 

duchodci-na-lavicce.jpg 

 

1. Zapomeňte na veškeré bílé pečivo.

 

Typická rada diabetologů, která je slyšet když vám zjistí diabetes 2. typu. Tato rada je ale příliš zjednodušená, nepřesná a omezená. Znamená to tedy, že pokud diabetik 2. typu bude jíst jen celozrnné pečivo a těstoviny bude mít hladinu glukózy v krvi v normě? U diabetu jde především o celkové množství sacharidů, skladbu potravy a dobu jídla, to ovlivňuje hladinu cukru v krvi nejvíce. Sacharidy najdeme jako škrob v obilovinách, bramborách, celozrnném a bílém pečivu. Sacharidy jsou obsaženy i v ovoci, mléku, v jogurtech a v zelenině (hrášek, mrkev, kukuřice aj.), dále ve sladkých nápojích, dezertech a v cukroví.

 

Nejdůležitější je se naučit velikost porcí a množství sacharidů v jednotlivých porcích, abyste si jídlo mohli správně poskládat a jednotlivé druhy potravin zaměňovat, tak aby byl dopad na zvýšení hladin glukózy v krvi co nejmenší. Pro zjištění jaké množství sacharidů byste měli za den přijmout a jak si stravu poskládat se poraďte s nutričními terapeuty. 

 

2. Nepoužíváte glukometr nebo ho používáte špatně.

 

Systematická (pravidelná a v určitý čas provedena) kontrola hladin cukru vám zajistí dobrý pocit, že je váš příjem potravy, pohyb a dávkování léků či inzulinu dobře nastavené. Dávejte pozor, kde glukometr necháváte a stejně tak testovací proužky (nenechávejte je v rozpáleném autě či na jiném místě, kde tyto věci mohly být vystaveny přímému slunečnímu záření apod.).

 

3. Vypozorujte, jaká cílová hladina glukózy v krvi je pro vás ta nejoptimálnější.

 

Stanovte si cíl, jakou glykémii chcete mít na lačno, po jídle. Jakou byste měli mít hodnotu HbA1c (glykovaného hemoglobinu). Poraďte se o cílových hodnotách s vaším diabetologem. 

 

4. Pokud užíváte léky, užívejte je tak, jak bylo předepsáno. 

 

Nevynechávejte dávky a berte je přesně v době, kterou vám předepsal lékař. Nedodržování doby podání léku, může vyvolat velké rozdíly v účinnosti a bezpečnosti nastaveného léčebného plánu. Zjistěte si, jak váš lék účinkuje a informujte se i o případných vedlejších účincích.

 

5. Nepřiměřené řešení nízkých hladin cukru v krvi (hypoglykémií).

 

Pokud se snažíte hubnout, méně jíst, více se hýbat, vaše glykémie je nížší. Pokud berete léky, mohou snižovat hladinu cukru v krvi při takovém režimu celkem rychle a vy se můžete dostat do hypoglykémie. Jak ji můžete poznat? Začnou se vám třást ruce, jste slabí, malátní a potíte se. Nutno však dodat, že příznaky se u každého diabetika mohou lišit.

 

Nejlepším způsobem jak hypoglykémii předcházet je pravidelná kontrola před, v průběhu a po fyzické zátěži a když už přeci jen hypoglykémii máte, řidit se pravidlem 15. Pokud je glykémie nižší jak 4,4 mmol/l, zkonzumujte 15 g rychle vstřebatelných sacharidů (sladké pití-slazený čaj, juice, fruktozový cukr apod.). 15 g sacharidů je obsaženo v cca 2 větších čajových lžičkách hroznového cukru , ve 2 kostkách řepného cukru  - sacharózy, v 1 větší čajové lžicce medu a průměrně ve 150 ml juicu (závislé na druhu). Počkejte 15 minut a zkontrolujte si hladinu glukózy v krvi znovu. Pokud je glykémie okolo 5,6 mmol/l přidáte dalších 15 g sacharidů, tentokrát ale pomalých (půl krajíce chleba, rohlíku apod.). Pokud je glykémie pořád nízká, podáte dalších 15 g rychlých sacharidů jako v prvním případě a postup opakujete.

 

Důležité je čekat. Jakmile do sebe začnete "ládovat" všechno co vám padne pod ruku, zaděláváte si na hyperglykémii (vysoká hladina cukru v krvi), kterou můžete zpět rovnat i několik dní. 

 

Dieta, cvičení, léky, správná kontrola diabetu, lékařský dohled a jistě se vaše zdraví zlepší.

 
 
 
 
Zdroj: www.bloodpressureanswered.com

 

Návštěvní kniha
NK podzimní.png
Ikona
ikona%20bol2[1].jpg
ilona webu nožky.jpg

Přátelé

Evinka

Seniorka a děti
Evička

 
daisy ikona.jpg


Eva K.

klein ikona.gif
radílek2.png
honzík.gif
pádím.gif
Trudečka

truda a viki.gif
na panel listy podzim.jpg
srdce2.jpg
podzim radost.jpg
podzim panel.jpg
listy love.jpg
kočka1.gif
krásně zestárnout1.jpg
girl podzimní1.png
                        

Přeji radost, smích, lásku a něhu, pytel peněz, zásobu zdraví, ať tě každý den i mé tipy moc baví.


 
               

KRÁSNÉ DNY

KRÁSNÉ DNY

Vychytávky na bolístky, našli jste ty své?

Stránky webu v prohlížeči Mozilla Firefox byly založeny 21. ledna 2013  a jsou pro vás průběžně aktualizovány.

 

 

 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one